Şartlar ve Koşullar

Satış Sözleşmesi

1. Ucuzlukvadisi'nden 18 yaşından küçük kişiler alışveriş yapamaz.

2. ucuzlukvadisi'nden kredi kartı (Visa, MasterCard), banka havalesi ya da posta çeki ile alışveriş yapılabilir. 5 gün içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınabilmesi için, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapılması, posta çeki ve havalenin hesaplarımıza ulaşması gerekmektedir. Ödemeniz onaylandıktan sonra siparişiniz işleme alınmaktadır.

3. ucuzlukvadisi tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Hediye paketleri sevk irsaliyesi ile gönderilecek; fatura, bilahare fatura adresine postalanacaktır. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir. KDV oranları kitapta 8, dergide 1, müzik, video ve kargo için 18 dir.

4. Sistem ve dizgi hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından ucuzlukvadisi sorumludur.

5. Mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilen haller; sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran hallerdir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

6. ucuzlukvadisi sattığı ürün için tüm sanal alışveriş siteleri gibi stok bulundurmamaktadır. Ürünleri müşterilerinin siparişlerine göre tedarik etmektedir. Tüm ürünler için listeler hergün güncellense de sipariş verilen bazı ürünler üretici kuruluşların stoklarında tükenmiş olabilir. Böyle durumlarda ilgili bölümümüz tarafından size e-posta ile bilgi verilir ve bulunamayan ürün bedeli karşılığı tutar siparişinizin ödeme şekline göre iade edilir.

Siparişinizi kredi kartı ile verdiyseniz, kredi kartınıza, banka havalesi ile verdiyseniz banka hesabınıza iade edilir. Posta çeki ile verilen siparişlerde, iade edilecek tutar dilerseniz başka bir siparişinizde kullanmanız üzere dekont olarak veya bize vereceğiniz bir banka hesap numarasına havale yapılır. Ürünlerin bulunamama durumunda sadece ürün bedelleri iade edilir. Bankalar tarafından uygulanan havale masrafları ile ucuzlukvadisi'nin bir ilgisi yoktur. O yüzden havale ödemelerinizi bankaların internet şubeleri ve ATM'ler üzerinden yapmanızı öneririz.

7. Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda info@ucuzlukvadisi.com e-posta gönderebilirsiniz. Kargo Şirketi tarafımızdan ya da müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden; Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak 0212 272 45 55 numaralı telefona fakslanıp durum info@ucuzlukvadisi.com'a bir e-posta aracılığıyla bildirilmelidir. ucuzlukvadisi, ürünü yeniden temin edip, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.

8. Müşteri, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı/sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı ucuzlukvadisi taahhüt eder. Yasal olarak düzenlendiği şekli ile, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Bu tür ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Cayma hakkının kullanılması halinde, fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ve ürünün/ürünlerin ucuzlukvadisi'ne ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli müşteriye iade edilir. Ancak, müşteri tarafından fatura aslının gönderilmemesi halinde KDV ve varsa sair yasal kesintiler müşteriye iade edilemez.

9. Müşteri, www.ucuzlukvadisi.com internet sitesinde, sözleşme konusunu oluşturan tüm ürünlerin esaslı nitelikleri, özellikleri, KDV dahil satış fiyatı, ödeme ve teslimat şekli ile tedarik ve teslim sürelerine ilişkin esaslı bilgileri okuyup ürünler hakkında tüm bilgilere sahip olduğunu ve bu bilgiler doğrultusunda sanal ortamda satınalmaya ilişkin onayı verdiğini kabul ve beyan eder. ucuzlukvadisi.com'dan alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri elektronik ortamda okuyup, kabul edilip, teyit etmiş sayılır. Bu sözleşmede düzenlenmemiş hususlarda 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri uygulanır.

Müşteri Hizmetleri

Sipariş Takibi

Siparişlerinizin durumunu öğrenmek için bu linki takip ediniz.

Şartlar ve Koşullar

Alışveriş sistemimizdeki şartlar ve koşulları öğrenmek için bu linki takip ediniz.

Kulllanıcı Bilgileriniz

Sitemize üyeliğiniz var ise bu linkten giriş yaparak üyelik bilgilerinize ulaşabilir, üyeliğiniz yoksa yeni üyelik oluşturabilirsiniz.

Şikayet veya Öneri

Herhangi bir şikayet veya öneriniz olması durumunda iletişim sayfamızdaki formu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

×